Danışmanlık Hizmetleri

          Tasarımdan uygulamaya bir projenin tüm aşamalarına hakim olmak bizler için oldukça önemlidir. Özellikle yeni bir projenin başlangıcı, alanın tespiti, ölçeklendirilmesi, iki boyutlu olarak çizimlerinin gerçekleştirilmesi ve üç boyutlu olarak sizlere uygulama sonrası karşılaşacağınız bahçeyi göstermek, geleceğin sunumunu yaparak proje sonrasında sizlere tam da istediğiniz bahçeyi sunabilmeyi amaçlarız.

Büyük ve  küçük ölçekte  birçok alanda projelendirme  ve uygulama hizmeti veren ADAGARDEN® ' da aşağıdaki hizmetler sunulmaktadır.

 1.  Bitkisel Peyzaj Projeleri; Bahçelerin fiziksel ve biyolojik özellikleri göz önünde bulundurularak hazırlanan projelerdir. Güneş durumu (gölge, yarı gölge, güneşli), toprak durumu, alanın büyüklüğü ve kullanıcı istekleri doğrultusunda bir tasarım yapılarak oluşturulan sunumlarımız AutoCAD, Photoshop, 3D MAX ve Sketchup programlarında hazırlanır ve sizlerin beğenisine sunulur.
 2.  Otomatik Sulama Sistemleri Projeleri; Bahçede bulunan bitki ve çim alanlarının düzenli ve homojen sulaması için hazırlanan projelerdir. Damlama boruları, sprinkler, rotor sprinkler, timer, sulama hattı boruları, basınç düzenleyiciler, otomatik sulama sistemi projelerinin birer parçasıdır. Ziraat Mühendislerimiz tarafından en ince ayrıntılarına kadar özenle hazırlanan projelerde alanlarda su dağılımında homojenlik amaçlanır.
 3.  Drenaj Projeleri; Bahçelerde biriken fazla suyun alandan uzaklaştırılmasını sağlayan projelerdir. Sağlıklı bitki ve çim gelişimi için önemlidir.
 4.  Aydınlatma Projeleri; Bahçeleri gece de yaşanılır kılmak için hazırlanan projelerdir. Bu projelerde kontrol panosu ve elektrik hatlarının geçtiği hatlar ve kullanılacak armatürlerin yerleri planlanır. Aydınlatma projeleri yüksek aydınlatmaları, alçak aydınlatmaları, spot aydınlatmaları ve hemzemin aydınlatmalarını içerebilir.
 5. Sert Zemin Projeleri; Peyzaj Mimarisinde kullanılan taş malzemeler, prekast beton malzemeler dış mekanların vazgeçilmez döşeme taşı olarak kullanılmaktadır. Doğal taş ve rustik taş, vurgulu yüzeyi ve çeşitli döşeme olanakları ile mekanlarınıza sınırsız fikir özgürlüğünü yansıtan alternatifler sunmaktadır. Sert zemin tasarımlarımız, dekoratif görünümü ile ihtiyacınıza en iyi şekilde cevap vermek üzere tasarlanmaktadır.

Tüm danışmanlık hizmetlerimiz TMMOB tarafından bilirkişi yetkisi almış olan peyzaj mimarlarımız tarafından yapılmaktadır. Yapılacak veya yapılmakta olan peyzaj işlerine ait şartnamelerin hazırlanması, fizibilite raporlanın sunulması, uygulama işlerinin kontrol edilip şartnamelere uygun bir şekilde yapılmasının sağlanması işlemleridir.

 • İmalat Kontrolü
 • Peyzaj Teknik Şartname, Genel Şartname Hazırlanması
 • Peyzaj Keşif ve Metraj Çalışmaları
 • Peyzaj Bütçe Hazırlığı
 • Peyzaj Bütçe Yönetimi ve Kontrolü
 • Bahçe Bakım Hizmetleri Program ve Kontrolü
 • Peyzaj Kesin Hesap Kontrolü

Yukarı